Aikataulu / Schedule

alustava - preliminary

Perjantai – Friday 26.3.2021

13:00 Yleisön portit aukeaa – Gates Open
13:00 Harjoitukset – Practice
Junior-200
Junior 11-14
Junior 14-16
Veteraanit
14:00 Kilpailut – Races
Junior-200
Junior 11-14
Junior 14-16
Veteraanit
17:00 Bothnia Cup: Harjoitusajot – Practice
18:00 Palkintojen jako – Award ceremony:
Junior 11-14, Junior 14-16, Veteraanit
18:15 Bothnia Cup Race 1: Stadioncross SM
18:30 BC Race 1: Heats 1 – 3
19:10 Junior-200: FINAL
19:25 BC Race 1: Heats 4 – 6
20:05 BC Race 1: Heats 7 – 9
20:50 BC Race 1: Last Chance Powered by Koneliike Korteniemi
21:15 BC Race 1: FINAL Powered by Kelkkakuume

Lauantai - Saturday 27.3.2021

13:00 Yleisön portit aukeaa – Gates Open
13:00 Harjoitukset – Practice
Sport
Pro Lite Powered by Kelkkakuume
13:20 Bothnia Cup: Dominator Warm up
14:00 Kilpailut – Races
Sport
Pro Lite Powered by Kelkkakuume
Naiset – Ladies Powered by Koneliike Korteniemi
(Harjoitus-Practice)
15:00 – 16:00 Bothnia Cup, Race 2: Loukko.com Dominator
16:15 Kilpailut – Races
Sport
Pro Lite Powered by Kelkkakuume
Naiset – Ladies Powered by Koneliike Korteniemi
17:00 Bothnia Cup: Warm up
17:25 Pro Lite: Last Chance Powered by Kelkkakuume
17:35 Naiset – Ladies: Last Chance Powered by Koneliike Korteniemi
18:00 Palkintojen jako – Award ceremony: Sport
18:15 Bothnia Cup, Race 3: Super Snocross
18:30 BC Race 3: Heats 1 – 3
19:10 Pro Lite: FINAL
19:25 BC Race 3: Heats 4 – 6
19:45 Naiset – Ladies: FINAL Powered by Koneliike Korteniemi
20:00 BC Race 3: Heats 7 – 9
21:05 BC Race 3: Last Chance Powered by Raahen Motocafe
21:30 BC Race 3: FINAL Powered by Koneliike Korteniemi

Sinisellä olevat kiinteitä alkamisaikoja. Muut ajat ovat arvioituja.
Times with blue color are confirmed. Other times are estimated.